Jedná se o dřevostavbou citlivě zasazenou do okolní krajiny (doslova jakoby tady stalá odjakživa) s prvky typické místní architektury. Je to novostavba zkolaudovaná 21. srpna 2014. Přes svůj takřka historický vzhled splňuje nejnáročnější představy o moderním ubytování. . Další předností objektu jsou velmi nízké náklady na vytápění, neboť dokonalého zateplení stěn a střechy bylo dosaženo pomocí stříkané polyuretanové pěny.

V přízemí je klasická dřevěná světnice s kuchyňskou linkou, jídelním koutem, sezením u kachlových kamen, předsíň se schodištěm do podkroví, zádveří, koupelna se sprchovým koutem, infrasauna pro 2 osoby, samostatné WC a technická místnost s možností usušení oděvů. Podkroví tvoří 2 ložnice a chodba. V suterénu je prostor pro uložení lyží nebo kol.

Kuchyňská linka je vybavena čtyř plotýnkovým elektrickým vařičem, vestavnou troubou s otáčecím grilem, mikrovlnou troubou, myčkou, varnou konvicí a běžným nádobím.

Vytápění je elektrické nebo dřevem v krbové teplovodní vložce (nebo kombinované). Kachlová kamna s teplovodní krbovou vložkou jsou připojena na rozvod ústředního vytápění a na výměník elektrického boileru pro ohřev teplé vody. Nechybí elektronické zabezpečovací zařízení objektu s požárními detektory, TV, wifi.

Naše sedmikráska nabízí možnost posezení zápraží nebo na terase s romantickými výhledy do malebné okolní krajiny, možnost posezení u ohniště, grilování na přenosném grilu. V případě obývání chalupy s malými dětmi lze venkovní prostor s terasou za chalupou zajistit ploty bránícími dětem nepozorovanému vzdálení.

Celý vnitřní prostor chalupy je nekuřácký.Uvažujete o pořízení chalupy? Máte zájem o pozemek v lokalitě?